Mbyllet pjesa e parë, City ruan avantazhin që nga minuta e 13 (VIDEO)


Pjesa e parë e takimit mes Chelseas dhe Manchester City është mbyllur me rezultat 0-1 në favorCityt.

Skuadra e Pep Guardilës kalojë në avantazh me anë të një goli të shënuar në minutën e 13' nga Sergio Aguero.

Të dy skuadrat kanë tentuar disa herë portën por që nga goli i Agueros rrjetat kanë mbetur të paprekura.

Chelsea ka goditur vetëm 3 herë portën kundërshtarë ndërsa City ka tentuar golin me 6 goditje.

Pavarësisht rezultatit në favorCityt, dominimi i lojës i takon skuadrës së Sarrit me rreth 55% të mbajtjes së topit.

Kjo ndeshje është e vlefshme për Superkupën e Anglisë. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2018, ora 16:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori