Molde "shkërrmoq" kurbinasit që në pjesën e parë (VIDEO)

Goli i Moldes me penallti on Vidnews.

Pëlqej
Në minutën e 40' janë zhbllokuar shifrat dhe skuadra e Moldës ka dal në avantazh ndaj kurbinasve.

Goli është realizuar me anë të një penalltie të akorduar nga gjyqtari pas një pengimi në zonë të Kima nga Radas.

Topin nga pika e bardhë e 11 metërshit e ka ekzekutuar Aursnes ku nuk ka gabuar duke shkundur edhe një herë rrjetën e Laçit.

Vetëm 5 minuta më vonë Molde ka thelluar rezultatin me anë të Strand.

Selmani nuk grushton si duhet, dhe Strand përfiton nga brenda zone duke shkundër për herë të dytë portën e Laçit.

Ndërkoh pjesa e parë e këtij takimi është mbyllur me këtë rezultat, 0-2 dhe rezultat të përgjithshëm 0-5. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori