E FUNDIT/ Derbi mbyllet ne paqe, Atl Madrid dhe Reali ndajnë pikët (VIDEO)
Nis Europa League, ja sfidat e sotme
Pas dy netëve magjike të Champions League sot i vjen rradha kompeticionit tjetër europian për klube, Europa League. Sfidat e para të fazës së grupeve nisin në ora 19:00 me përballje interesante si Borussia Monchengladbach-Villarreal, Partizan Beograd-Tottenham apo Dnipro-Inter.

Sfidat vijojnë edhe në ora 21:05 me Sevilla-Feyenoord, Everton-Wolfsburg apo Napoli-Sparta Praga.

Këtë sezon secili prej 48 pjesëmarrësve në fazën e grupeve të Europa League marrin nga 1,3 milionë euro. Fitorja vlen 200 mijë euro, ndërsa barazimi në grupe sa gjysma e fitores. Fituesi i trofeut do të marrë 9,9 milionë euro, shto këtu edhe të drejtat televizive.

Pa harruar që fituesi shkon automatikisht në Champions league sezonin e ardhshëm. /albeu.com/

Ja sfidat e sotme:

GRUP A
19:00 Apollon Limassol-FC Zurich
19:00 Borussia Monchengladbach-Villarreal

GRUP B
19:00 Club Brugge-Torino
19:00 FC Koebenhavn-HJK

GRUP C
19:00 Besiktas-Asteras Tripolis
19:00 Partizan Beograd-Tottenham Hotspur

GRUP D
19:00 Dinamo Zagreb-Astra Giurgiu
19:00 Salzburg-Celtic

GRUP E
19:00 PSV Eindhoven-Estoril
19:00 Panathinaikos-Dinamo Moscow

GRUP F
18:00 FK Karabakh-Saint Etienne
19:00 Dnipro-Inter

GRUP G
21:05 Sevilla-Feyenoord
21:05 Standard Liege-Rijeka

GRUP H
21:05 Everton-Wolfsburg
21:05 Lille-FC Krasnodar

GRUPI I
21:05 SSC Napoli-Sparta Prague
21:05 Young Boys-Slovan Bratislava

GRUPI J
21:05 Rio Ave-Dynamo Kyiv
21:05 Steaua Bucurest-AaB

GRUPI K
21:05 Fiorentina-Guingamp
21:05 PAOK-Dinamo Minsk

GRUPI L
21:05 Legia Warszawa-Lokeren
21:05 Metalist Kharkiv-Trabzonspor
Shtuar më 18/09/2014, ora 12:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori