Pamje të rënda, këta janë 21 dëmtimet horror të futbollistëve (FOTO LAJM)

Sporti i futbollit është një lojë që kerkon shumë ritëm dhe dyluftime.

Në historinë e këtij sporti kemi parë shumë dëmtime te tmerrshme, ku më poshtë janë zgjedhur 21 raste vërtet të rënda.

1. Augusto Fernández i ndërhyn brutalisht Chapel, në ndeshjen Atletico Madrid-Real Sociedad.

2. E pamëshirshme ndërhyrja e Carlos Tevez, si pjesë e Boca Juniors, ndaj Ezequiel Ham të Argentinos.


3. Pamje shokuese nga dëmtimi në kofshë i Eëald Lienen në ndeshjen Arminia Bielefeld-Werder Bremen.


4. Janar 2005. Real Madrid-Zaragoza. Figo ndërhyn për një top, por plagos rëndë Cesar, i cili kishte këputur më parë ligamentin krucial në gjurin e majtë.


5. Në tetor të vitit 2004, Cisse pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen kundër Blackburn Rovers, ku theu kërcin e fyellit të këmbës.6. Shikoni kyçin e këmbës së thyer të Edgar Andrade nga Cruz Azul.


7. Javi Navarro masakroi Juan Arango në një ndeshje të La Liga, Mallorca-Sevilla, në vitin 2005. Arango pësoi dëme të rënda dhe e kaloi natën në spital.8. Javi Navarro masakroi Juan Arango në një ndeshje të La Liga, Mallorca-Sevilla, në vitin 2005. Arango pësoi dëme të rënda dhe e kaloi natën në spital.


9. Luis Filipe ende luante për Deportivo Coruna, kur theu kyçin e këmbës, duke na lënë këtë imazh të frikshëm.10. Thyerje e fyellit dhe kërcit të këmbës së Diaz de Cerio, kur luajti me Real Sociedad në vitin 2008.


11. Ujfalusi i ndërhyri shumë ashpër Messit, por fatmirësisht pa pasoja të rënda, në ndeshjen Atletico-Barcelona, viti 2010.


12. David Villa copëton fyellin e këmbës në Botërorin për Klube, viti 2011, sa ishte pjesë e Barcelonës.


13. Larsson theu kupën e gjurit në ndeshjen e tij të fundit me Helsingborg.


14. Eduardo Da Silva ka marrë një “input” të jashtëzakonshëm gjatë ndërhyrjes së mbrojtësit të Birmingham, Martin Taylor. Thyerje e kërcit dhe kyç i ndrydhur i këmbës ishin pasojat.


15. Aaron Ramsey thyen këmbën në një ndeshje të Premier League.


16. Pas lëndimit të tij të rëndë me Liverpool, Cissé e theu këmbën përsëri, këtë herë të djathtën, me ekipin francez, në vitin 2006.


17. Thyerje e kërcit të Francesco Totti, në vitin 2006.


18. Witsel shkeli Marcin Wasileëski në ndeshjen Anderlecht-Standard, në vitin 2009, duke e lënë këtë imazh të vështirë për t’u parë. Ai theu “tibia” dhe “fibula”.


19. Jake Stringer, lojtari australian i futbollit, theu këmbën e tij në vitin 2002.20. Bryan Oviedo, lojtari i Everton, theu këmbën e tij në ndeshjen kundër Stevenage, në “FA Cup”, viti 2014.


21. Kieron Dyer e theu këmbën e tij të djathtë në dy pjesë, në vitin 2007.
Shtuar më 15/08/2018, ora 16:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori