Sonte luhen gjysmëfinalet e dyta në Europa League
Sonte në mbrëmje do të zhvillohen dy gjysmëfinalet e Europa League. Napoli dhe Fiorentina do të tentojnë mundësitë e fundit. Nga njëra anë janë futbollistët e Benitezit, të cilë nuk po kalojnë aspak një moment të mira pas barazimit ndaj Dniepros në sfidën e parë. Strategu spanjoll do të luajë me katërshen magjike Inzinje, Hamshik, Kajehon dhe Higuain. Nga ana tjetër Fiorentina do të kërkojë përmbysjen e madhe pas humbjes 3-0 në ndeshjen e parë. Montela do të mbështett te
Salah, Gomez dhe Joaquin.

FORMACIONET E MUNDSHME:
Dinpro-Napoli
DNIPRO (4-2-3-1): Boyko; Fedetskiy, Douglas, Cheberyachko, Matos; Kankava, Fedorchuk; Luchkevych, Rotan, Konoplyanka; Kalinic.
Trajner. Markevych.
NAPOLI (4-2-3-1): Andujar; Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam; David Lopez, Jorginho; Callejon, Hamsik, Insigne; Higuain.
Trajner: Benitez.

Fiorentina-Sevilja
FIORENTINA (4-3-3): Neto; Savic, G.Rodriguez, Basanta, Alonso; Mati Fernandez, Pizarro, Borja Valero; Salah, Mario Gomez, Joaquin.
Trajner: V. Montella
SEVILJA(4-2-3-1): Beto; Coke, Carriço, Kolodziejczak, Tremoulinas; Krychoëiak, Mbia; Vidal, Banega, Vitolo, Bacca.
Trajner: U. Emery
Shtuar më 14/05/2015, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori