Sot shorti i Europa League, ja 4 vazot
Pëlqej
Pas shortit të djeshëm të fazës së grupeve të Champions sot, po në Monte Carlo, do të hidhet edhe shorti për fazën e grupeve të Europa League. 48 skuadra, të ndara në 12 grupe do të mësojnë sot edhe rivalët e tyre në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm për klube në Europë.

Nuk mungojnë as këtu emrat e mëdhenj të futbollit kontinental si: Inter, Napoli, PSV, Sevilla, Tottenham etj.

Ceremonia e shortit nis në ora 13.00, ndërsa ndeshjet e kësaj faze luhen më 18 shtator, 2 dhe 23 tetor, 6 dhe 27 nëntor dhe më 11 dhjetor. /albeu.com/

Ja 4 vazot:

VAZO 1
Sevilla FC (SPA, fituesja në fuqi)
FC Inter (ITA)
Tottenham Hotspur FC (ANG)
PSV Eindhoven (HOLL)
SSC Napoli (ITA)
FC Dynamo Kyiv (UKR)
Villarreal CF (SPA)
ACF Fiorentina (ITA)
FC Salzburg (AUS)
FC Metalist Kharkiv (UKR)
LOSC Lille (FRA)
FC Kobenhavn (DAN)

VAZO 2
FC Steaua Bucurest (RUM)
R. Standard de Liege (BEL)
PAOK FC (GRE)
Celtic FC (SKO)
Besiktas JK (TUR)
VfL Wolfsburg (GER)
Club Brugge KV (BEL)
FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
Trabzonspor (TUR)
Panathinaikos FC (GRE)
AC Sparta Praga (CZE)
VfL Borussia Monchengladbach (GER)

VAZO 3
Everton FC (ANG)
BSC Young Boys (ZVI)
GNK Dinamo Zagreb (KRO)
FC Zurich (ZVI)
Estoril Praia (POR)
Legia Warszawa (POL)
FK Partizan (SRB)
Torino FC (ITA)
Feyenoord (HOLL)
AS Saint-Etienne (FRA)
EA Guingamp (FRA)
Rio Ave FC (POR)

VAZO 4
FC Dinamo Moskva (RUS)
FC Krasnodar (RUS)
HNK Rijeka (KRO)
KSC Lokeren OV (BEL)
Asteras Tripolis FC (GRE)
ŠK Slovan Bratislava (SVK)
Apollon Limassol FC (QIP)
Qarabağ FK (AZE)
HJK Helsinki (FIN)
FC Astra Giurgiu (RUM)
FC Dinamo Minsk (BLR)
Aalborg BK (DAN)
Shtuar më 29/08/2014, ora 09:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori