Të hënën shorti i Europa League, ja 32 klubet e kualifikuara
Është mbyllur mbrëmjen e djeshme faza e grupeve të Uefa Europa League, ndërsa të hënën në ora 13.00 do të hidhet shorti për fazën e 1/16-ve.

Me pjesëmarrjen e ekipeve si Inter, Tottenham, Napoli, Sevilla si dhe afrimin e klubeve të Champions League si Liverpool, Roma, Anderlecht etj ky kompeticion pritet të bëhet edhe më interesant gjatë kësaj faze. /albeu.com/

Ja 32 klubet e kualifikuara:

Borussia Mönchengladbach (GJER)
Club Brugge KV (BEL)
Besiktas JK (TUR)
FC Salzburg (AUS)
FC Dinamo Moska (RUS)
FC Internazionale Milano (ITA)
Feyenoord (HOL)
Everton FC (ANG)
SSC Napoli (ITA)
FC Dynamo Kyiv (UKR)
ACF Fiorentina (ITA)
Legia Warszawa (POL)
Olympiacos FC (GRE)
Sporting Clube de Portugal (POR)*
Athletic Club (SPA)
FC Zenit (RUS)
Villarreal CF (SP)
Torino FC (ITA)
Tottenham Hotspur FC (ANG)
Celtic FC (SKO)
PSV Eindhoven (HOL)
FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
Sevilla FC (SPA)
VfL Wolfsburg (GJER)
BSC Young Boys (ZVI)
Aalborg BK (DAN)
EA Guingamp (FRA)
Trabzonspor AS (TUR)
RSC Anderlecht (BEL)*
AFC Ajax (HOL)
Liverpool FC (ANG)
AS Roma (ITA)
Shtuar më 12/12/2014, ora 09:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori