UEFA "ashpërson" rregulloren
Pëlqej
Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka deklaruar se do të ketë ndëshkime të ashpra përsa i përket shkeljeve me “Fair Play”-n financiar.

UEFA së fundmi ka miratuar edhe rreguloren e re mbi “Fair Play”-n financiar dhe licencimin e klubeve, ku dha edhe paraljmërimin për klubet që do të rezultonin shkelëse të kësaj rregullorje.

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në mbledhje u fokusua në tre çështje kryesore që ishin transparenca financiare me pagesat, ekuilibër mbi transferimet në merkato dhe disiplinim të buxhetit për klubet. /albeu.com/
Shtuar më 26/05/2018, ora 13:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori