Ja formacioni i Shqipërisë pa futbollistët nga Kosova (FOTO)

Largimi i shumë lojtarëve kosovarë nga Shqipëria ka nisur, ndërsa janë bërë të ditur tre emrat e parë, pritet që të ketë edhe të tjerë.

Por, si mund të jetë formacioni kuqezi pa lojtarët nga Kosova, besojmë se ende dikush nuk mund ta ketë menduar. Normalisht, nga porta deri në sulm do të ketë ndryshime.

Duke parë aktivizimin e lojtarëve në kampionatin shqiptar dhe atë të huaj, Shqipëria ka potencial për t’i zëvendësuar, por jo për të pasur një stol aq të pasur sa më parë.

Në portë do të qëndrojë Alban Hoxha, si zëvendësuesi i Etrit Berishës, ndërsa mbrojtja sërish do të jetë me katër lojtarë, ku vend nuk ndryshojnë Hysaj, Gentian Muça, Agolli, Roshi, Kaçe, Memushaj, Cikalleshi dhe Sadiku.

Ndërsa duhet që të thirrasë edhe Jahmir Hykën, i cili ka disa muaj që nuk aktivizohet me kuqezinjtë si dhe Herdi Prenga nga Shpresat.

Shtuar më 16/08/2016, ora 15:02
Ilir
e Martë 16 Gusht 2016, Ora 22:28
Shqiperia eshte nje prandaj kudo qe shkojme e quajme veten Shqiptar... Shqiperia nuk mund te jete peng i askujt, "nese nuk me fut te luaj do iki" u desh kaq pak qe endra jone e te qenit bashke dhe me te fort jo vetem ne sport po kudo u be kaq e brisht. Nuk ka rendesi edhe nese jemi ekipi me i dobet ne bote perjet me ty shqiperi
Librazhdib
e Mërkurë 17 Gusht 2016, Ora 01:33
Me mir ci do ata jan rrace serbi cju q* motrat
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori