10 skuadrat më popullore në rrjetet sociale në Angli (FOTO LAJM)

10. Newcastle United - 2.708 milion
Rrjetet sociale janë bërë një domosdoshmëri në ditët e sotme edhe për klubet sportive, që janë gjithmonë e më aktiv.

Shumë platforma sociale kanë filluar që të përdoren masivisht nga klubet angleze për të qenë më pranë tifozëve të tyre edhe në ditët kur nuk kanë ndeshje.

Facebook, Twitter, Instagram dhe rrjetet të tjera tregojnë se sa popullor janë ata te fansat. Albeu ju sjell më lart 10 ekipet me më shumë ndjekës apo fansa në rrjetet sociale. /albeu.com/
Shtuar më 06/04/2016, ora 10:52
fredi
e Mërkurë 6 Prill 2016, Ora 13:40
Super united
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori