10 fitoret më të thella që kanë ndodhur në Botëror (FOTO LAJM)

Portugali-Koreja e Veriut 7-0 (viti 2010)

Përplasja e Kupës së Botës 2010 midis Portugalisë dhe Koresë së Veriut u zhbllokua nga Cristiano Ronaldo, i cili shënoi golin e tij të parë ndërkombëtar në 16 muaj, që ishte edhe i vetmi në këtë turne. Raul Meireles, Simao, Hugo Almeida, Liedson dhe Tiago (2) e plotësuan rezultatin e thellë.
Ndërsa ne afrohemi gjithnjë e më afër fazës finale të Botërorit të Rusisë, “Goal” hedh një vështrim në fitoret më të mëdha (më të thella) në historinë e turneut madhor global, që luhet një herë në katër vite dhe ka mbërritur në “stacionin” e tij të 21-të.

Zbuloni në halerinë e mësipërme fitoret më të thella gjatë botërorëve të kaluar.
Shtuar më 05/06/2018, ora 14:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori