10 futbollistët italian më të mirë në vite (FOTO LAJM)

Ata janë padyshim lojtarë që kanë bërë historinë e futbollit italianë, ndërkohë që disa prej tyre vazhdojnë ta bëjnë ende. Buffon dhe Totti janë në listën e 10 lojtarëve më të mirë italian ndër vi te.

Gazetarët italian të "La Gazzeta dello Sport" kanë përzgjedhur 10 yjet më të mirë italian ndër vite. Një përzgjedhje që ka vend për diskutim, por që gjithsesi ata i njohin më së miri këta lojtarë. /Albeu.com/
Shtuar më 15/08/2015, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori