10 golat më të bukur të këtij sezoni në Champions, i pari është ... (FOTO LAJM)

10) Alexis Sánchez (Arsenal-Ludogorets 6-0), faza e grupeve

Tashmë që edhe finalja e Champions League ka përfunduar, UEFA ka përzgjedhur 10 golat më të bukur të këtij sezoni. Si për ironi të fatit, goli i Mario Mandzukic të Juventus në finale ndaj Real Madrid është zgjedhur si më i miri i këtij sezoni.

Një ngushëllim i vogël për bardhezinjtë italianë. Me të vërtetë, goli i kroatit me gjysmë roveshate është një “perlë” e vërtetë, duke parë edhe faktin se ishte ndeshje finale.

Në dhjetë më të bukurit, bëjnë pjesë edhe golat e Dani Alves dhe Gonzalo Higuain, shënuar përgjatë edicionit. /albeu.com/


Shtuar më 06/06/2017, ora 09:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori