10 klubet me më shumë futbollistë në "Euro 2016" (FOTO LAJM)

10. FC Basel

Numri i lojtarëve: 8
Përfaqësuesit: Naser Aliji, Taulant Xhaka (S hqipëri), Michael Lang, Breel Embolo (Zvicër), Tomas Vaclik, Marek SUCHY (Republika Çeke), Birkir Bjarnason (Islanda) dhe Marc Janko (Austria)
Të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në Euro 2016, e kanë bërë tashmë publike listën përfundimtare të lojtarëve që do të mund të japin kontributin e tyre në këtë event madhor të futbollit.

Është momenti për të zbuluar se cilët janë klubet që kanë kontribuar me më shumë futbollistë në këtë turne.

Vendi i parë ndahet nga Juventusi dhe Liverpuli, me nga 12 futbollistë pjesëmarrës në Europian. Te “Zonja e Vjetër” 6 lojtarë janë të kombëtares italiane, 2 të Francës dhe nga një kanë Kroacia, Spanja Zvicra, Gjermania.

Të “Kuqtë” kanë në përbërje 5 elementë të grumbulluar nga Anglia, 3 nga Belgjika, 2 nga Ëellsi ndërsa dy të fundit janë pjesë e Sllovakisë dhe Gjermanisë.
Shtuar më 01/06/2016, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori