10 lojtarët me goditjet më të fuqishme në historinë e futbollit (FOTO LAJM)

10. Obafemi Martins 135 km/h
Në futboll goli është gjëja më e rëndësishme, dhe të kesh një lojtar që godet fuqishëm përbën një avantazh të madh. Të gjithë mund të keni diskutuar më miqtë tuaj për gola të shënuar me një potencë të madhe, por pak nga ju do të keni menduar se në vendet e para do të ishin këta futbollistë, raporton Albeu.

E dini sa është shpejtësia e golit më të fuqishëm të shënuar në historinë e futbollit?

2010.8 km/h, një shpejtësi e paimagjinueshme dhe e krahasueshme me goditjet më të fuqishme në tenis. Një arritje e jashtëzakonshme e një lojtari që vështirë ta keni njohur më parë. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2016, ora 13:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori