10 lojtarët më të paguar në botë, ka shumë befasi (FOTO LAJM)

10 ASAMOAH GYAN - £227,000 në javë

Sulmuesi brazilian Hulk është lojtari me i paguar në botë pasi klubi i tij kinez, Shanghai SIPG e shpërblen me 320.000 mijë sterlina ose e thënë ndryshe 1.28 milionë sterlina në muaj.

Gjatë gjithë sezonit Hulk merr një pagë të frikshme prej 15.36 milionë sterlina, pa llogaritur këtu të ardhurat nga reklamat e ndryshme televizive.

“The Sun” ka publikuar renditjen e 10 futbollistëve më të paguar në botë, ku në vendin e dytë pozicionohet Graziano Pelle ndërkohë që vendi i tretë mbahet nga Paul Pogba. Disi më poshtë janë Ronaldo dhe Messi, të cilët ende nuk kanë nënshkruar kontratat e reja. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2016, ora 16:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori