10 trajnerët më të mirë në histori sipas UEFA-s (FOTO LAJM)

Vicente Del Bosque
“UEFA.com” ka publikuar të premten listën e 10 trajnerëve më të mirë të të gjitha kohërave në futboll.

Ata janë trajner të cilët kanë pasur ndikimin më të madh në futbollin europian, që nga themelimi i UEFA-s në vitin 1954.

Mes tyre mungesa e madhe dhe më e komentuara është Pep Guardiola, i cili edhe pse ka fituar shumë trofe me Barcelonën, apo Bayernin, sërish nuk ia ka dalë të futet në top 10-she./albeu.com/

Shtuar më 14/01/2017, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori