13 yjet që refuzuan United (FOTO LAJM)

CESC FABREGAS (Barcelona)
Një merkato aspak e suksesshme. Kështu mund të quhet merkatoja që ka bërë gjatë kësaj vere kampionia e Premier League-s Manchester United. Pasi mësoi emrin e trajnerit të ri, në përfundim të sezonit të shkuar dhe largimit të Sir Alex Ferguson, "Djajtë e Kuq" kërkuan të sillnin në Old Trafford shumë yje futbollit, por që në të vërtetë askush nuk përfundoi aty.

Fabregas, Thiago Alcantara, Modriç, Ozil, madje edhe Cristiano Ronaldo u përfol për një rikthim te United, por askush prej tyre nuk preferoi skuadrën e David Moyes, kjo ndoshta edhe për shkak të shumave monetare.

Gjithësesi, "Djajtë e Kuq" duhet të kënaqen me blerjen e minutës së fundit, Marouane Fellaini, i cili kushtoi plot 27,5 milionë sterlina. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2013, ora 10:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori