25 ushtritë më të fuqishme në botë për vitin 2019 (FOTO LAJM)

Arabia Saudite

Për fat të keq, shumë vende e kanë testuar fuqinë e tyre ushtarake përmes konflikteve dhe betejave përgjatë historisë.

Edhe pse njerëzimi sot synon të mendojë se konfliktet ushtarake iu përkasin librave të historisë, ka ende një sërë konfliktesh të përshkallëzuara që shihet edhe sot e kësaj dite.

Ndonëse shumica e vendeve të Perëndimit janë angazhuar në misione paqeruajtëse, në vend të misioneve luftarake, shumë prej tyre kanë sërish ushtri të fuqishme dhe me armë të teknologjisë së avancuar.

Por, cilat janë ushtritë më të fuqishme në botë? Nga e fundit te e para, ja renditja e 24 ushtrive. Për shumë, ndiqni fotogalerinë që shoqëron këtë lajm.
Shtuar më 09/12/2019, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori