30 klubet më të sukseshme në botë, do befasoheni nga renditja (FOTO LAJM)

Futbolli luhet për të fituar trofe. Çdo lojtar dhe trajner, synon që të fitojë sa më shumë tituj, pasi në fund të fundit, futbolli është një garë dhe vetëm fituesi vlerësohe.

Skuadra si Real Madrid dhe Barcelona kanë dominuar futbollin në vitet e fundit, por skuadra si Rengers dhe Ajax kanë fituar trofe të shumtë vitet e shkuara.

Sot, është publikuar lista me 30 klubet më të suksesshme në botë dhe këtë listë, e kryeson ekipi egjiptian, Al Ahli. Plot 118 trofe ka fituar Al Ahli, që ndiqet nga Rejnxhërs me 115.

Podiumin e plotëson skuadra uruguaiane, Klub Nacional, me 113 trofe. Më poshtë, është dhe lista e plotë me 30 skuadrat më të suksesshme në botë.
Shtuar më 15/06/2019, ora 22:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori