4 thënie nga Majlinda Kelmendi pas fitores së medaljes së artë në Rio (FOTO)

1. Urimi dhe falenderimi i saj
Shumica e shqiptarëve anembanë botës përcollën me entuziazëm suksesin historik të djeshëm të xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendi në lojërat olimpike Rio 2016.

Ajo arriti që t’i mposhtë të gjithë kundërshtarët e saj duke fituar kështu medaljen e artë olimpike, të parën për shtetit të Kosovës.

E si mund të përshkruhen ndjenjat pas një triumfi të tillë më mirë sesa përmes fjalëve të vet Majlinda Kelmendit? Më lart keni 4 thënie të saj pas fitores.
Shtuar më 09/08/2016, ora 11:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori