50 klubet me shikueshmërinë më të lartë në stadiume në 5 ligat evropiane FOTO LAJM)

Borussia Dortmundi mund të thuhet se ka tifozët më besnik në top pesë ligat evropiane, bazuar në prezencën e tyre në Signal Iduan Park.

Në këto momente, tifozët nuk lejohen të futet në stadiume, shkaku i coronavirusit, e që e njëjta do të jetë edhe në Ligën Premier, La Liga dhe Serie A, derisa Ligue 1 dhe Eredivisie kanë përjashtuar sezonin para disa javësh.

Skuadra gjermane është e njohur për “Murin e Verdhë”, që krijon një brohoritmë të madhe kur zhvillohen ndeshjet.

Transfermarkt ka renditur klubet me më së shumti tifozë në stadiume, derisa Dortmundi ka regjistruar 81,171, derisa kapaciteti është 81,365.

Pas tyre, renditet rivali nga liga gjermane, Bayern Munich që ka regjistruar 75 mijë tifozë të pranishëm, gjersa në të tretin është është Barcelona me 73,588.
Shtuar më 07/06/2020, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori