7 fituesit e "Topit të Artë" që u bënë trajner" (FOTO LAJM)

Franz Beckenbauer- E fitoi dy herë “Topin e Artë”, në vitet 1972 dhe 1976. Trajner te Marseille dhe B. Munich
Zinedine Zidane është në grupin e rrallë të futbollistëve “të përzgjedhur” që kanë fituar “Topin e Artë” dhe më pas e kanë vazhduar karrierën si trajner.

Emërimi i “Zizu” në krye të Real Madrid do të thotë se tetë fitues të “Topit të Artë” janë bërë trajnerë. Më lart mund të njiheni “legjenda”, duke nisur nga më i suksesshmi, Franz Beckenbauer e deri te ylli francez./albeu.com/
Shtuar më 13/01/2016, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori