7 portierët më të rinj që kanë debutuar në Serinë A (FOTO LAJM)

7. Marco Pilato- Me Bolognen ne Serine C1, 18 vjec
Portieri i ri i Milanit, Donnarumma po i habit të gjithë teksa ka fituar besimin e Mihajlovic për të luajtur titullar në të gjitha ndeshjet e fundit.

Portierë të mëdhenj si Ghezzi dhe Albertosi pritet moshën 22 he 19 vjec përkatësisht për të debutuar në një ndeshje në serinë ndërkohë që talenti i ri i Milanit është vetëm 16, raporton Albeu.

Më lart keni edhe listën e 7 portierëve që kanë debutuar në moshën më të re në Serinë A, portieri i ri i Milanit nuk është i pari. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2015, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori