A është kjo fanella më e shëmtuar në futboll? (FOTO LAJM)

Harrojeni uniformën "ushtarake" të Napolit. Fanella më e shëmtuar në futboll vjen nga Spanja. Ata që e veshin janë futbollistët e La Hoya Lorca, klub që militon në Segunda Division B. Fanella e tyre ka bërë xhiron e botës në internet dhe në media të ndryshme, teksa në vend të yjeve apo shiritave, që i shohim shpeshherë në fanella të tjera ata kanë zgjedhur ta mbushin uniformën e tyre me brokoj.


Murcia, qyteti që përfaqëson klubi në fjalë, konsiderohet edhe si "Kopshti i Spanjës" dhe brokoli është produkti kryesor i agrikulturës lokale dhe në caktimin e fanellës ka ndikuar edhe sponsori i skuadrës që është edhe pronar i një fabrike agrikulture. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2013, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori