Arsenal, 154 mln sterlina shitje te Barça (FOTO LAJM)

Marc Overmars - 25 milionë sterlina
Pëlqej
Marrëdhëniet në aksin Barcelonë-Arsenal janë shumë të mira dhe mbi të gjitha kur flasim për merkaton. Vitet e fundit transferimet e futbollistëve nga njëra skuadër në tjetër nuk kanë munguar dhe shembulli më i fundit është i mbrojtësit belg Thomas Vermaelen, i cili la Londrën për shumën e rreth 18 milionë eurove.

Por ky nuk është rasti i vetëm në vitet e fundit: në vitin 2000 ishte Petit dhe Overmars që për 32 milionë paund u bashkuan me Barcelonën.

Për të vijuar më pas me Van Bronckhorst, Henry, Fabregas apo Alex Song.

Shuma totale që ka shpenzuar Barcelona për ti marrë nga Arsenali numërohet në rreth 154 milionë sterlina. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2014, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori