Barça-Atletico, rekord absolut në Europë (FOTO LAJM)

Barcelona: La Liga 7 ndeshje-7 fitore (21 pikë); Champions League 2 ndeshje-2 fitore (Barça-Ajax 4-0 ; Celtic-Barça 0-1)
Pëlqej
Në Europë ka vetëm dy skuadra që kanë fituar të gjitha takimet e tyre deri në momentin që flasim duke përfshirë këtu ndeshjet në kampionat dhe në Kupat e Europës. Bëhet fjalë për Barcelonën dhe Atletico Madrid, dy skuadrat kryesuese në Primer Division.

Siç kujton gazeta katalanase "El Mundo Deportivo", në rekordin e dy spanjolleve mund të përfshihet edhe skuadra italiane e Romsë, e cila ka fituar 6 nga 6 takimet në Serie A por që nuk mund të luajë në Kupat e Europës. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori