Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Barcelona ka fituar ndaj Sevillas me rezultatin 4-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë të kampionatit spanjoll.

Golat në këtë ndeshje për Barcelonën u shënuan nga Philippe Coutinho (2′), Lionel Messi (12′), Luis Suarez (63′) dhe Ivan Rakitic (88′), ndërsa Pablo Sarabia (79′) dhe Luis Muriel (90+) për Sevillan.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi uruguaian, Suarez, i cili pas një goli dhe një asistimi u vlerësua më notë 8.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët në këtë takim shkoi për portierin mysafir, Tomas Vaclik që u vlerësua me notën 5.3. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2018, ora 23:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori