Barcelona e dështuar në ç'do aspekt, formacioni startues i Bayernit kushton më pak se Coutinho (FOTO LAJM)

Se Barcelona ka dështuar në të gjitha aspektet tregon edhe një fakt lidhur me shumën e paguar për Philippe Coutinho.

Ylli brazilian vinte me bujë të madhe nga Liverpool kur për të paguheshin 120 milionë funte, por ai nuk gjeti veten në ‘Camp Nou’.

Coutinho po luan si i huazuar te Bayern, madje mbrëmë shënoi dy gola dhe shtoi një asistim kundër skuadrës së Barcelonës, e cila ka kartonin e tij.

Fakt interesant është ai se Barca ka paguar më shumë për kartonin e Philippe Coutinho sesa Bayern Munich kanë paguar për 11 lojtarët që startuan mbrëmë në fitoren 2:8 kundër Barcelonës.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell 11-ën startuese të Bayern me shumënBayern ka paguar për secilin.
Shtuar më 15/08/2020, ora 18:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori