E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Barcelona pa 10 yje në Elche (FOTO LAJM)

Claudio Bravo
Luis Enrique ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen e kthimit në Kupën e Mbretit kundër Elches, sot në ora 22:00, në stadiumin "Martinez Valero".

Duke parë rezultatin e ndeshjes së parë, 5-0, tekniku i Barcelonës ka vendosur të lerë në shtëpi një pjesë të mirë të yjeve të skuadrës dhe të grumbullojë futbollistë të rinj për ti provuar.

Ja lista e futbollistëve të grumbulluar: Ter Stegen, Masip, Montoya, Pique, Rakitiç, Pedro, Rafinha, Bartra, Douglas, Sergi Roberto, Adriano, Mathieu, Adama, Haliloviç, Munir , Edgar Ie, Diagne dhe Gumbau.

Janë lënë jashtë liste: Messi, Neymar, Luis Suarez, Bravo, Alba, Alves, Mascherano, Sergio Busquets e Iniesta, ndërsa Xavi vazhdon të jetë i dëmtuar. /albeu.com/


Shtuar më 15/01/2015, ora 11:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori