Bayern Munich - Besiktas, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Bayern Munich shpartalloi sonte Besiktasin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt duke e mposhtur me rezultat e thellë 5-0 në "Allianz Arena".

Edhe pse është pritur një ndeshje më e fortë, kartoni i kuq i marr në fillim të ndeshjes nga Domagoj Vida prishi të gjitha ekuilibrat në fushë.

Dyshja e bavarezëv; Thomas Muller dhe Robert Lewandowski shënuan nga dy herë, ndërsa Kingsley Coman një herë për fitoren e Bayernit.

Polaku Lewandowski dha një asistim dhe për këtë është lojtari më i mirë në ndeshje me që u vlerësua me notën 9.9.

Pas tij vjen Muller me notën 9.8, ndërsa edhe Coman ka marr vlerësim të mirë me notën 9.1.

Te turqit portieri Fabri ishte më i miri me notën 6.8, ndërsa lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Vida me 5.5. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2018, ora 23:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori