Bayerni 4 super goditje brenda ditës (FOTO)

Ditë rinovimesh në shtëpinë e Bayernit. Sot klubi bavarez ka njoftuar zgjatjen e kontratës së katër yjeve të kësaj skuadre. Thomas Mueller, Jerome Boateng, Javi Martinez dhe Xabi Alonso. Tre të parët kanë firmosur deri në vitin 2021, ndërkohë që ii fundit ka firmosur deri në fund të 2017, raporton Albeu.

Sipas mediave gjermane, Thomas Mueller duke filluar nga sezoni i ardhshëm do të përfitojë 13.5 milionë euro në sezon. Ndërkohë është konfirmuar që Ancelotti mund të jetë trajneri i ardhshëm. Kujtojmë që strategu italian e largoi Alonson nga Reali. /albeu.com/
Shtuar më 18/12/2015, ora 15:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori