Bomberat e 25 viteve të fundit, ja mesatarja e golave (FOTO LAJM)

MESSI: 519 ndeshje, 398 gola (0,77)
Pëlqej
Duke përfituar nga ndeshjet e kombëtareve, ka kohë për të analizuar disa të dhëna shumë të veçanta që lidhen jo vetëm me futbollin aktual por edhe me të kaluarën e sportit më popullor në botë.

Duke shfrytëzuar të dhënat që mund të gjenden lehtësisht në internet, kemi nxjerrë në pah një studim shumë interesant përsa i përket bomberave të 25 viteve të fundit dhe mesatares së tyre të golave.

Ai që dominon klasifikimin është Lionel Messi, 10 e Barcelonës që ka një mesatare të frikshme prej 0,77 golash për ndeshje. Argjentinasi ndiqet nga holandezi i Milanit Marco Van Basten dhe Fenomeni Ronaldo.

Të shumtë janë edhe ish yje të Serie A si: Batistuta, Shevchenko, Vieri, Inzaghi apo edhe Del Piero. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 15:53
alain shearer
e Enjte 11 Shtator 2014, Ora 18:27
Kte e keni haru
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori