Bournemouth - Arsenal, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

Bournemouthi përmbysi Arsenalin e Arsene Wengerme shifrat 2-1 në "Vitality Stadium" në javën e 23'-të në Premier League.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajtën edhe dy shqiptarët, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, ky i fundit bëri paraqitje të mirë pavarësisht dy golave që pësoi ekipi i Arsene Wenger.

Mustafi vlerësohet me notën 7.1 ndërsa Xhaka me notën 6.9.

Nga skuadra e Bournemouthit men otën më të lartë është Jordan Ibe me notën 8.0. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2018, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori