"Brazil 2014", James merr "Këpucën e Artë" (FOTO LAJM)

Ylli i Kolumbisë James Rodriguez, golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës "Brazil 2014", ka marrë trofeun e "Adidas Këpuca e Artë" në një ceremoni të zhvilluar nga FIFA në Madrid.

Futbollisti i ri i Real Madrid e shprehu gjithë gëzimin e tij në Twitter teksa shkruan: "6 gola në Kupën e Botës. Një ëndërr që bëhet realitet. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen".

23-vjeçari kolumbian shënoi 6 gola në Botërorin brazilian duke lënë pas emra të afirmuar tashmë si Thomas Muller dhe Neymar.

Fituesi i "Këpucës së Artë" në Afrikë e Jugut 2010 ka qënë pikërisht gjermani Muller. /albeu.com/
Shtuar më 08/08/2014, ora 14:09
LtEt3uQR6
e Enjte 25 Qershor 2015, Ora 21:23
What I find most interesting about Dr. Fritz Vahrenholt's arenugmt is that it seems to have arisen because of one sloppily written report/research paper. Just because one group of scientists gets overzealous and write a paper containing falsehoods doesn't mean that the problem (AGW) doesn't exist!!! Re-read the article; this really seems to be his major bone of contention.Just because there are some bad teachers out there doesn't mean education is bad or full of lies. Look at the entirety of the research that has been done by INDEPENDENT researchers and stop speculating wit11fb8hout knowing all the facts. The crap people write here is frightening; it is obvious they are just repeating little snippets of information they heard from God knows where without having any idea of the entire process.The arenugmt that we haven't experienced periods of warming in the last x million years therefore we aren't likely to experience it now is absolute nonsense. The big difference between the last x million years and now is human beings pumping massive amounts of CO2 into the atmosphere!!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori