Çfarë duhet të dini për merkaton e transferimeve të janarit? (FOTO LAJM)

Afati kalimtar i janarit është hapur, dhe bota e futbollit ka pritje të larta për finalizimin e transferimevemëdha.

Viti i kaluar, ka sjellë një nga afatet më interesante të janarit, ku lojtarë si Philippe Coutinho, Virgin van Dijk dhe Diego Costa ndërruan skuadër, duke iu bashkuar Barcelonës, Liverpoolit dhe Atletico Madridit.

Diçka e ngjashme mund të ndodh edhe këtë vit, kur po hymë në një fazë të rëndësishme të sezonit, dhe ambiciet e skuadrave të mëdha po rriten.

Data e hapjes dhe mbylljes ndryshon nga liga në ligë, por ‘Goal.com’ na sjellë në mënyrë të detajuar për ligat kryesore të futbollit. /albeu.com/
Shtuar më 01/01/2019, ora 21:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori