CHAMPIONS/ Dinamo Kiev - Juventus, formacionet e mundshme: Rikthehet Ramsey (FOTO LAJM)

Kampeticioni më i rëndësishëm Evropian për klube, Champions League ngre sqeparin sonte me disa ndeshje të rëndësishme.

Kampionët i Italisë do të ndeshen me Dinanom i Kievit. "Zonja e Vjetër" ashtu sic dihet tashmë ka një numër të madh mungesash për shkak të dëmtimesh dhe infektimi me covid-19 ku më e rëndësishme është padyshim mungesa e Cristiano Ronaldos.

Pirlo pritet të luaj me sistemin që kemi parë edhe në kampionat, 3-5-2.

Sulmi do të udhehiqet nga dyshja Morata-Kulusevki të cilët do të mbështeten nga i rikthyeri Ramsey.

Vend titullari pritet të ketë edhe Chiesa. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2020, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori