Chievo-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

CHIEVO (4-3-3)
Pëlqej
Nis sot në ora 18:00, me ndeshjen Chievo-Juventus, sezoni 2014-2015 i kampionatit italian të futbollit, Serie A. Kampionët e Italisë, që vijnë këtë sezon me trajner të ri dhe me disa blerje cilësore gjatë merkatos së verës, duan të konfirmojnë veten si ekipi më i mirë dhe të fitojnë për të katërtin vit rradhazi titullin kampion.


Massimiliano Allegri kërkon ta nisë mbarë kampionatin e parë nën drejtimin e Juventusit dhe për këtë duhet të fitojë në Verona me Claudio Marchision në rolin e Adrea Pirlos të dëmtuar.

Nga ana tjetër ekipi veronez pritet të hedhë në fushë një ekip sulmues, ndërsa në formacion mendohet të jetë edhe shqiptari Hetemaj. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori