City, 300 milionë për 11 sulmues (FOTO LAJM)

ROBINHO (£32.5m, Shtator 2008- Gusht 2010, 16 gola) Dështim

Manchester City është një prej klubeve që ka shpenzuar më së shumti këto vitet e fundit duke afruar në skuadër emra të njohur të arenës ndërkombëtare. Që prej vitit 2008, kur Robinho dhe Jo mbërritën në "Etihad Stadium", e deri më sot klampionët e Anglisë kanë shpenzuar 296 milionë sterlina në 6 vjet e gjysëm për të afruar në ekip 10 sulmues.

Por siç mund ta shihni në foto-galerinë e mësipërme jo të gjitha kanë qënë goditje të suksesshme, madje disa mund të quhen dështim total.

Diferencën e bëjnë Aguero, Tevez dhe Dzeko ndërsa tani mbetet për tu parë edhe blerja më e fundit Wilfried Bony. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2015, ora 10:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori