Çmimi UEFA, 3 kandidatët finalistë (FOTO LAJM)

Lionel Messi
Champions League
Andres Iniesta, Lionel Messi nga Barcelona dhe Cristiano Ronaldo nga Real Madrid, janë tre kandidatët finalistë të UEFA-s, e cila më 30 gusht në Monte Karlo do të japë çmimet e Champions League për sezonin 2011-2012.

Pas treshes finaliste, më të votuar kanë rezultuar: Andrea Pirlo, Iker Casillas dhe Xavi Hernandez. Ndërkohë që asnjë futbollist i dy ekipeve finaliste: Chelsea dhe Bayern Munchen nuk figurojnë në listën e kandidatëve për çmimin "Lojtari më i mirë i sezonit" në Champions League.

Kujtojnë që sezonin e shkaur këtë çmim e ka fituar argjentinasi i Barcelonës, Lionel Messi. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2012, ora 16:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori