Dani Alves 32 trofe, vetëm dy lojtarë në rruzullin tokësor kanë fituar më shumë (FOTO LAJM)

Zlatan Ibrahimovic: 32 trofe
Pëlqej
Dani Alves ka fituar deri më tani plotë 32 trofe në karrierën e tij me klube. Futbollisti brazilian ishte protagonist dhe mbrëmë ndaj Lazios duke shënuar një gol spektakolar, por dhe duke shtuar numrin e trofeve si lojtarë profesionist.

Ai është lojtari i tretë që ka fituar më shumë trofe në historinë e futbollit, vetëm dy në këtë planet kanë arritur që të ngrenë më shumë trofe se ai, raporton Albeu.

32-vjeçari ka fituar 32 trofe në karrierë, po aq sa Zlatan Ibrahimovic, ndërkohë që para tij mbeten Ryan Giggs me 35 dhe Maxuell me 36 trofefituar. /albeu.com/

Shtuar më 18/05/2017, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori