"Djemtë e këqij" të Evropës, mes tyre dhe një shqiptar (FOTO)

Marcos Angeleri | Malaga | 4 kartonë të kuq

Yannick Cahuzac është futbollisti më i ndëshkuar me kartonë të kuq në Evropë. Futbollisti i skuadrës franceze, është dërguar jashtë për herë të katërt këtë sezon të shtunën në një ndeshjen të Ligue1.

Cahuzac kryeson listën listën e futbollistëve më të ndëshkuar me kartonë të kuq që nga viti 2013 me 10 largime nga fusha, ndërsa pas tij vjen futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka. Më lart keni listën e 10 lojtarëve më të ndëshkuar.

Shtuar më 26/02/2017, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori