Ducati prezanton motorin e ri (FOTO-VIDEO)
Ducati ka prezantuar motorin e ri me të cilin Andrea Dovizioso dhe Jorge Lorenzo do të garojnë në MotoGP këtë vit.

“Me Andrea Dovizioso nënkampion bote, i aftë për rezultate të jashtëzakonshme që kanë treguar talentin e tij të nënvlerësuar nga shumë persona dhe me një Jorge Lorenzo që në pjesën e fundit të sezonit tregoi shpejtësi, jemi gati për një vit madhështor”, tha administratori i deleguar i skuadrës italiane, Claudio Domenicali.

Motori i prezantuar në Bolonjë, sipas pilotëve, do të jetë i aftë për të luftuar seriozisht për titullin kampion me japonezët Honda e Yamaha. /albeu.com/
Ducati prezanton motorin e ri (FOTO-VIDEO)

Shtuar më 15/01/2018, ora 17:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori