Serbia akuzohet për trukim ndeshjes (FOTO LAJM)

Pëlqej
Serbia zhvilloi një ndeshje dramatike dje në Rumani ku barazoi me rezultatin 0-0. Në minutën e 46', Tadiç goditi një penallti që u duk se ishte një mënyrë shumë e çuditshme e të goditurit. Ai mori vrull ngadalë dhe goditi shumë larg traut të portës.

Tifozat serbë kanë shpërthyer menjëherë në akuza duke kërkuar që Tadiç të hetohet, pasi ata dyshojnë se ai e ka gjuajtur me vetëdije jashtë. Disa tifozë të tjerë “qajnë” skedinat e humbura.

Serbët gjithashtu akuzohen edhe në rang klubesh për trukim, ku ndeshja e dyshuar është ajo mes Crvena Zvezdës dhe PSG, e përfunduar në rezultatin 6-1.

Shtuar më 15/10/2018, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori