E frikshme: Talenti sulmohet me acit, humbet shikimin (FOTO LAJM)

Një ngjarje e rëndë u regjistrua në Iralndë, ku talenti 17-vjeçar i Uaterford, Tega Agberheire u sulmua me acid. Ai ishte në shoqërinë e 2 personave të tjerë.

Si pasojë e këtij sulmi makabër, futbollisti, i cili në të kaluarën ka qenë në provë edhe te TotTenhemi dhe Cristal Palace, pësoi një dëmtim të rënë në lëkurë, duke humbur shikimin.

Mediat iralandeze raportojnë se Agberhiere po qëndron në spital, teksa shikimi vijon të jetë i turbull.

Gjithsesi mjekët kanë dhënë shpresë se me kalimin e kohës shikimi i tij do të qartësohet.
Shtuar më 04/05/2019, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori