E konfirmon edhe FIFA, ja sa vende fitojmë në renditje (FOTO)

Pëlqej
Ndodh ashtu siç e kishim paralajmëruar. Shqipëria ka ngjitur disa vende në renditjen e re të FIFA-s të zyrtarizuar sot. Portali "Albeu" kishte bërë më dije dy ditë më parë se do të fitonim 5 pozicione, dhe kështu ka ndodhur.

Tashmë kuqezinjtë tanë renditen në vendin e 37-të, teksa vendimtar ka qenë fitorja kundër Rumanisë, e cila është më lartrenditjen e FIFA-s,por ka zbritur nga vendi i 22-të në të 25-tën.

Kosova ndërkohë e sapo anëtarësuar gjendet në vendin e 190-të. Franca ka bërë një ngjitje të madhe me 10 vende, ndërkohë që Argjentina ruan vendin e parë, e ndjekur nga Belgjika dhe Gjermania./albeu.com/

Shtuar më 14/07/2016, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori