EKSKLUZIVE/ Bashkëshortja e Behramit fitoi medaljen e artë, Albeu sjell pamjet e ceremonisë (FOTO LAJM)

Gruaja e futbollistit kosovar, Valon Behrami pak ditë më parë fitoi medaljen e artë në kampionatin e botës në ski Cortina2021, ndërsa sot ka arritur të fitoi medaljen e bronzit.

Korrespondenti Albeu.com, Nderim Kaceli sjell pamjet eksluzive nga cereminua e ndarjes së çmimeve.

29-vjeçarja hyri në garë si favorite, duke fituar katër sllallomat supergjigante. Lara arriti ta mposhtte kampionen aktuale, Mikaela Shiffrin, e cila u rëndit e treta.

Për Lara Gut Behrami, kjo ishte medalje e parë e artë, pasi fitoi një medalje argjendi dhe dy të bronzta. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2021, ora 16:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori