Eleminatoret e Europianeve, Shqipëria asnjë fitore në start (FOTO LAJM)

EURO 1968/ GRUPI 4
Gjermani-Shqipëri 6-0
Pëlqej
Nëse do duhet të marrim për bazë statistikat dhe historinë e Eleminatoreve për Kampionatet Europiane, atëherë Shqipëria më mirë të mos zbresë fare në fushë përballë Portugalisë këtë të dielë. Po, pasi nëse do të marrim parasysh vetëm rezultatet e ndeshjeve të para të kualifikimeve në kampionatet europiane, do të vërejmë se skuadra jonë nuk ka marrë asnjë fitore.

Duke nisur nga 1964, kur u luajtën për herë të parë kualifikimet për në Europian, kuqezinjtë numërojnë 11 ndeshje me një bilanc që flet për zero fitore, tre barazime dhe tetë humbje.

Golavarazhi është gati i frikshëm, pasi kemi pësuar 30 gola kundër vetëm 4 të shënuarve. /albeu.com/


Shtuar më 05/09/2014, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori