Familja me 6 gishta kërkon Kupën e gjashtë të Botërorit (FOTO-LAJM)

Një familje me 14 anëtarë në Brazil kanë lindur me gjashtë gishta në çdo dorë. Ky alterim gjenetik që njihet me emrin polidaktilja po shkakton një furi të tillë në Brazil saqë shumë vetë e konsiderojnë si talismanin që skuadra ka nevojë për të fituar kupën e gjashtë.

Familja që jeton në periferi të Brazilias siguron se të gjithë bëjnë një jetë normale dhe e marrin këtë tipa të tyren me shumë humor. Tani familja “Hexa”, siç njihet ka përfituar nga mediat për t’i treguar botës dëshirën e tyre që Brazili të fitojë kupën e gjashtë.
Shtuar më 24/06/2014, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori