Fanny harron Botërorin, është koha për shopping (FOTO-LAJM)

SuperMario i ka humbur gjurmët pas kthimit nga Botërori dhe kritikave që ai mori por situata është e ndryshme për Fanny Negueshën, zonjën e ardhshme Balotelli e cila u fotografua në qendër të Milanos duke bërë pazar.

Shfaqja e parë publike pas dështimit të ekipit italian në Botërin e Brazilit. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2014, ora 10:48
QBZ2rBdQYUWL
e Enjte 25 Qershor 2015, Ora 23:28
Have a read of The Chilling Stars and The Making of History's Greatest Star Map . Then consider the likhoieold of life persisting for long in the harsh galaxy.Ye olde equations, based on more assumptions than knowledge, brought us SciFi like Star Trek, where habitable worlds are only tens or a few hundred light years apart. But that appears restricted to fiction.The number of planets in Goldilocks orbits around other suns need much more than just to be in the right place. They need, for one; a strong, uniform magnetic field to protect the planet's atmosphere from erosion by solar winds and strong fluxes of galactic cosmic rays (GCR). Mars is an example of where life (probably) failed; most likely due to the lack of such a protective field.The closer one gets to the centre of the galaxy, the stronger the GCR. So the density of star systems doesn't help to increase the probability of intelligent life (as we know it) existing.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori